Un strop de fericire pentru cei singuri

Viața parohiei Decembrie 25, 2014

Sărbătoarea Naşterii Domnului nu putea trece fără ca să nu aducem o rază de bucurie pentru bătrânii de la Unitatea Medico Socială din oraşul Ştefăneşti, judeţul Botoşani. Aşa că după slujba oficiată la biserică, un grup de copii din Parohia Bobuleşti, însoţiţi de preotul paroh şi doamna preoteasă s-au deplasat la unitatea sus menţionată unde au prezentat un mic program de colinde. La sfârşit copiii au împărţit câte un mic dar bătrânilor care au rămas profund mişcaţi de cele petrecute. Defapt acţiunea a fost mai amplă întrucât enoriaşii parohiei Bobuleşti, la iniţiativa preotului, au adunat pe toată dura postului Crăciunului alimente necesare hranei acestor oameni, iar cu această ocazie ele au fost donate. Mulţumim Bunului Dumnezeu că ne-a învrednicit să ducem la bun sfârşit această acţiune şi nădăjduim ca ea să nu fie ultima!